Akademia Nurkowania Technicznego

Nurkowania techniczne brzmi dość poważnie ale jak opanujesz dobrze sprzęt, ciało i stanie się to wszystko kompatybilne z twoim umysłem po zrozumieniu pewnych zjawisk to już świat podwodny otworzy się dla Ciebie do exploracji jego głębin czy też miejsc gdzie są potrzebne dłuższe pobyty pod wodą. Biorąc większą ilość różnych gazów oddechowych będziesz mógł dłużej posiedzieć pod wodą, oglądać wraki w ich wnętrzach, a może spodobają się Tobie jaskinie.

Aby spełnić takie Twoje marzenia zaczniemy od nauczenia Cię pływać z dwiema butlami:

Twinset Diver- (Side Mount i Back Mount)

czyli pływanie z dwiema butlami na plecach lub po bokach. Kurs ten to sama zabawa dla osoby, która już doszła do tego poziomu i dojrzała do nurkowania w większej ilości sprzętu.

Zapisz się na ten kurs.

 

Advanced EANx Diver

Już ukończyłeś kurs Nitrox Diver i Twinset Diver? To teraz pokażemy Tobie jak nurkować do 40 metrów na powietrzu i bezpiecznie z tej głębokości wynurzyć się z dekompresjąEAN50 .
Po przypomnieniu opanowanych wiadomości poszerzymy je Tobie o inne procedury.Nauczy się pływać z butlą boczną abyś miał gaz na dekompresję. Pokażemy i opanujesz ze zrozumieniem jak dokładnie planować nurkowania i kilka innych procedur. Później sam będziesz umiał stosować to wszystko i dzięki temu będziesz się czuł pewniej i bezpieczniej pod wodą.

Zapisz się na ten kurs.

 

Technical Diver/Extended Range Diver

Kurs dla osób, które chcą nurkować dekompresyjnie do 55 metrów na powietrzu. Dokładnie z Tobą omówimy procedury istotne dla twoich nurkowań dekompresyjnych, fizykę, fizjologię nurkowania, pokażemy jak i sam zaplanujesz swoje nurkowania, obliczysz gazy dekompresyjne.Pod wodą na większej głębokości i z dłuższym czasem dennym poćwiczymy z Tobą to czego nauczyłeś się na poprzednim kursie tylko sprawniej( w krótszym czasie)ponieważ już masz je opanowane a dodatkowo nauczysz się procedur awaryjnych łącznie z perfekcyjnym strzelaniem boi w toni.

Zapisz się na ten kurs.

 

Recreational Trimix Diver i Advanced Recreational Trimix Diver

jeśli chcesz nurkować rekreacyjnie na mieszance z użyciem helu ale tylko do głębokości 45 metrów i dekompresją 15 minutową z użyciem max EAN 50 to te kursy dwa są dla Ciebie idealne.Rozwiniesz swoje umiejętności nurkowe i poszerzysz wiedzę dotyczącą użycia mieszanin EAN oraz trimixu w nurkowaniu rekreacyjnym. Pozwoli lepiej zrozumieć Tobie zasady nurkowań na mieszaninach o wyższej zawartości tlenu a mniejszej azotu i da dobre podstawy do zrozumienia wykorzystywania Helu i redukowania END.

Zapisz się na ten kurs.

 

Normoxic Trimix Diver

jeśli chcesz nurkować dłużej w zakresie 39-60 metrów i nie na samym powietrzu to ten kurs jest dla Ciebie. Poznasz korzyści z użycia dodatkowego gazu jakim jest Hel. Dzięki jego zastosowaniu będziesz mogł wykonywać ciekawe nurkowania. Nauczysz się prawidłowo planować je z zużyciem Helu ale w ograniczonej jego ilości tj. do 30% i bez ograniczania procentowej zawartości Tlenu. Jak już opanowałeś procedury poprzednich zaawansowanych kursów technicznych i wykonałeś odpowiednią ilość nurkowań to pozostaje nauczyć się ze zrozumieniem teorii związanej z użyciem tego dodatkowego gazu jakim jest Hel. Uczysz się poprzez powtarzanie abyś bezpiecznie i ze zrozumieniem mógł wykonywać długie i głębokie nurkowania.

Zapisz się na ten kurs.

 

Trimix Diver

Po niemalże perfekcyjnym opanowaniu procedur z kursu Extended Range Diver i Normoxic Trimix Diver, wykonaniu po nich określonej ilości nurkowań zgodnie z procedurami organizacji nurkowej (zapisując się)przychodząc na ten kurs decydujesz się nrurkować do głębokości 80-90 metrów. Podczas tego kursu postaramy się abyś opanował dobrze planowanie nurkowania z użyciem rożnych mieszanek oddechowych ale na bazie tlenu, helu i azotu w odpowiednim czasie i na odpowiednich głębokościach .Do dekompresji nauczymy Cię używać czystego tlenu.
Poza tym jak już znalazłeś się w tym zaawansowanym miejscu, jak ten kurs, to prawdopodobnie opanowałeś dobrze umiejętności z poprzednich kursów oraz spełniasz inne wymogi związane z głębokim nurkowaniem, takie jak sprawność fizyczna, panowanie nad swoimi emocjami w sytuacjach awaryjnych pod wodą. Jeśli chcesz zabrać ze sobą dużo sprzętu oraz przygotować się pod względem psychicznym na sam fakt długiego siedzenia pod wodą na przystankach dekompresyjnych to ten kurs jest dla Ciebie.

Zapisz się na ten kurs.

 

Kursy instruktorskie

Kursy w organizacji  IDF, wymienione na ich stronie www.idf-global.com prowadzone są po o uzgodnieniu z Elą Benducką terminów i warunków szkoleń , rekreacyjnych, specjalizacji i kursów technicznych .

Zapytaj śmiało o takie szkolenia:

elabenducka@gmail.com

mobile: +48 601 771 881


Pojedź z nami w miejsca, w których zapomnisz o wszystkim i zaczniesz mysleć na nowo!

Jedziemy do Australii nie po to, żeby oglądać kangury, choć i to pewnie zdarzy się. Jedziemy żyć przez kilkanaście dni, jak Australijczycy.
„Another glorious day in paradise” – kolejny boski dzień w raju jak oni sami mówią o każdym poranku nad oceanem 🙂

Podobno woda to nie wszystko… ale woda i góry „ramię w ramię”, sprawią, że poczujesz się, jakbyś odkrywał zupełnie nowy wszechświat…  Jazda Jet Ski po krystalicznie czystych jeziorach pod lodowcami Nowej Zelandii w środku europejskiego lata (które staje się z roku na rok coraz bardziej upalne, a pięknych oceanów błękitną falą szumiących dla ochłody w te skwarne dni ,tu nie ma…) przeniesie Ciebie prosto do krainy marzeń.

Totalny odlot!