Nurkowania w Safadzie

Pod względem nurkowym Safaga jest o wiele rzadziej odwiedzana miejscowością przez turystów niż Dahab, Sharm el Sheikh czy Hurghada. Dzięki czemu tutejsze rafy są niezniszczone.

 

Pod wodą spotyka się tu więcej ryb niż nurków. Tobia Arbaa i Tobia Hamra to dwa łańcuchy raf koralowych, tworzących niepowtarzalne podwodne krajobrazy. Miłośnicy wraków z pewnością zdecydują się na eksplorację spoczywającego na dnie wraku : „Al Kafhain” lub promu „Salem Express”, początkujący zaś będą mogli zdobywać nurkowe umiejętności w spokojniejszych i płytszych – choć równie pięknych – miejscach.

Wyspa położona naprzeciw miasta oferuje wiele pasjonujących miejsc nurkowych. Już po kilku minutach drogi statkiem dopływa się do pierwszych raf, zamieszkałych przez większość tropikalnych gatunków ryb. Delfiny, żółwie, mureny, rekiny, skrzydlice, płaszczki, koniki morskie, ośmiornice są niemal codziennością…. Tutejsze rafy uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Dodatkowo ich atrakcyjność podnosi ich różnorodność – występują tu zarówno płytko położone, rozległe rafy, wystające z piaszczystego dna niewielkie słupy i koralowe wysepki, stanowiące raj dla kłębiącego się morskiego życia, oraz sięgające gigantycznych głębokości podwodne ściany, będące miejscem żerowania licznych gatunków ryb.

5 dni / pakiet nurkowy ( 10 nurkowań)-195 EUR cena ważna na 2016r.

w cenę wliczony jest balast, butla 12 L, transfer z /do hotelu, obfity lunch, nielimitowane napoje: kawa, herbata, woda, cola, sprite.


Leave a Reply

Pojedź z nami w miejsca, w których zapomnisz o wszystkim i zaczniesz mysleć na nowo!

Jedziemy do Australii nie po to, żeby oglądać kangury, choć i to pewnie zdarzy się. Jedziemy żyć przez kilkanaście dni, jak Australijczycy.
„Another glorious day in paradise” – kolejny boski dzień w raju jak oni sami mówią o każdym poranku nad oceanem 🙂

Podobno woda to nie wszystko… ale woda i góry „ramię w ramię”, sprawią, że poczujesz się, jakbyś odkrywał zupełnie nowy wszechświat…  Jazda Jet Ski po krystalicznie czystych jeziorach pod lodowcami Nowej Zelandii w środku europejskiego lata (które staje się z roku na rok coraz bardziej upalne, a pięknych oceanów błękitną falą szumiących dla ochłody w te skwarne dni ,tu nie ma…) przeniesie Ciebie prosto do krainy marzeń.

Totalny odlot!