Kolejna wspaniała wyprawa nurkowa do Dahab

Uroki Dahab wielbłąd optymista

Kolejna wspaniała wyprawa nurkowa do Dahab

Wreszcie znów w Dahab! Znam je od tylu lat, zmieniało się, ale nic nie zmieniło tego, że Dahab pozostało miejscem pełnym uroku.
Strzeliste góry nad brzegiem morza zawsze robią wrażenie. I to jakie wrażenie!
No i jest CIEPŁO! Naprawdę ciepło, niebieskie niebo, słońce świeci  i od razu wszyscy czujemy się lepiej, uśmiech na twarzach staje się stanem naturalnym 🙂
A nurkowania? Nurkowania jak zawsze w Egipcie i te były super. Głównie dzięki Eli Benduckiej, która jest wymagającym instruktorem (dzieki temu mieliśmy pewność, że nauczymy się nie tylko wszystkiego, co wymagane na kursie) i jednocześnie oazą spokoju i cierpliwości pod wodą. Była nauka i trudne ćwiczenia, ale była też zabawa i były widoki! A na koniec certyfikat! No i piękne wakacje!

Mieszkać nad brzegiem morza zawsze lepiej niż nie mieszkać nad brzegiem morza 😉

Dahab z Ela Benducka

 

A dla tych, co nie chcą nurkować lub którym samo nurkowanie nie wystarcza, sandboarding 😀

Snow-sandboarding Dahab

 

Nawet jeśli już nie raz byłam w tego typu klimacie (nie tylko w Egipcie), wielbłąd pozostaje widokiem niecodziennym i jak zawsze cieszy.

Uroki Dahab wielbłąd optymista


Leave a Reply

Pojedź z nami w miejsca, w których zapomnisz o wszystkim i zaczniesz mysleć na nowo!

Jedziemy do Australii nie po to, żeby oglądać kangury, choć i to pewnie zdarzy się. Jedziemy żyć przez kilkanaście dni, jak Australijczycy.
„Another glorious day in paradise” – kolejny boski dzień w raju jak oni sami mówią o każdym poranku nad oceanem 🙂

Podobno woda to nie wszystko… ale woda i góry „ramię w ramię”, sprawią, że poczujesz się, jakbyś odkrywał zupełnie nowy wszechświat…  Jazda Jet Ski po krystalicznie czystych jeziorach pod lodowcami Nowej Zelandii w środku europejskiego lata (które staje się z roku na rok coraz bardziej upalne, a pięknych oceanów błękitną falą szumiących dla ochłody w te skwarne dni ,tu nie ma…) przeniesie Ciebie prosto do krainy marzeń.

Totalny odlot!